III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

22-06-2021

Piknik szkolny

W piątek 18 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował pinik szkolny. Powodów do świętowania było sporo. Powrót do szkoły, dzień dziecka i zbliżające się zarazem wakacje.
Monika Gładysz-Leper i Bartosz Leper - nasze "szkolne" małżeństwo.
Chodzili do jednej klasy, także razem brali aktywny udział w życiu artystycznym szkoły. Reprezentowali ją w licznych konkursach recytatorskich i aktorskich.
Są przykładem ludzi, którzy dzięki swej wartości, chęci realizowania pasji i kreatywności osiągnęli w życiu bardzo dużo. Bartek osiąga sukcesy w branży informatycznej, jest programistą. Monika zaś to artystyczna dusza, humanistka prowadząca swojego bloga.
W rozgrywkach organizowanych z okazji Dnia Dziecka udział wzięło 18 osób.
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, każdu uczestnik rozegrał 7 partii. Za wygraną otrzymmywał 1 punkt, za remin 0,5 pkt.
04-06-2021

PIKNIK SZKOLNY

18 czerwca 2021 r. (piątek) Samorząd Uczniowski pod patronatem Dyrekcji III Liceum Ogólnokształcącego, organizuje PIKNIK SZKOLNY 
Informacje związane z Narodowym Spisem Ludności i Mieszkań 2021 - kliknij
Ze względu na sytuację pandemiczną kolejny rocznik absolwentów musieliśmy pożegnać zdalnie.
Mimo wszystko, mamy nadzieję, że tegorocznym maturzystom chwile spędzone na komunikatorze Teams w piątkowy poranek 30 kwietnia zapadną w pamięci do końca życia.
Maciej Łagodziński - chluba naszego liceum oraz miasta Piotrkowa Tryb., najbardziej rozpoznawalny dzięki reklamie sieci komórkowej, gdzie występuje obok B. Kurdej-Szatan. Aktor biorący udział w wielu projektach teatralnych, który już w liceum uświetniał wszystkie szkolne uroczystości oraz reprezentował szkołę w konkursach recytatorskich i teatralnych zdobywając liczne laury.
12 maja o godz. 14.30 w pracowni informatycznej naszego liceum spotkaliśmy się ze zwycięzcami konkursu "Twój zwierzak również wybrałby trzecie".
Ruszają szczepienia dla nastolatków – trwa rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat
Cel - Turniej rozegrany będzie z okazji dnia dziecka, wyłoniony zostanie mistrz szkoły w szachach.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Poniedziałek 23 maja 2022

Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan

Na skróty

Galerie