12-10-2021

Otrzęsiny 2021

Już w piątym tygodniu, już w dwudziestym trzecim dniu morderczej edukacji
w naszym jakże wspaniałym, wzbudzającym respekt liceum, uczniowie klas pierwszych przedzierali się przez gąszcz trudności zadanych im przez bezlitosnych drugo-  i trzecioklasistów.

Klasa 3Dp więła udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata". Młodzież z zaangazowaniem uczestniczyła w pracach porządkowych na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, sprzątając głównie to co ludzie zostawili w czasie wakacyjnych i weekendowych pobytów.
Dnia 22 września klasy IIC i IID uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez AKADEMIĘ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŁÓDZKIM.
Siódmego września nasze liceum uroczyście obchodziło 212 rocznicę urodzin Patrona Juliusza Słowackiego.
13-09-2021

Rajd rowerowy

10 września 2021 r. odbył się rajd rowerowy pod hasłem "Cztery pory roku".
Celem rajdu była wizyta w ośrodku hotelowo - rekreacyjnym "Zielony Gościniec" we Włodzimierzowie.
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia odbyła się 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, podczas Mszy świętej celebrowanej o godz. 12:00.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła posiada nowy Fanpage na portalu społecznościowym Facebook.
1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2021/22.
W sali gimnastycznej z dyrekcją i nauczycielami spotkali się uczniowie klas pierwszych, których serdecznie witamy w murach III Liceum.
Nieco starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wszstkim życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
01-09-2021

Urodziny Juliusza

4 września przypada 212 rocznica urodzin patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.
W załączniku artykułu znajduje się plan lekcji obowiązujący od 1 września 2021r.