III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Adamem Wichniewiczem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
1
Dnia 21 września 2021 roku gościliśmy w murach naszej szkoły pana Adama Wichniewicza, pilota szybowcowego,  samolotowego oraz operatora dronów. Z uwagi na fakt, iż sam jest absolwentem III LO w Piotrkowie Trybunalskim, chętnie spotkał się z nami w ramach Projektu Kariera, by opowiedzieć naszym licealistom o początkach swojej pasji i pierwszych krokach w urzeczywistnianiu marzeń o lataniu.
 
Prelegent obszernie przedstawił perspektywy zawodowe po ukończeniu studiowanego kierunku, związanego z lotnictwem. Choć szeroki wachlarz możliwości bez wątpienia czyni ów kierunek atrakcyjnym wśród absolwentów szkół średnich, pan Wichniewicz wielokrotnie powtarzał, iż jest to zawód niesłychanie wymagający, a szybownictwo, w którym odnalazł swoje hobby już jako nastolatek niezmiernie uczy pokory wobec natury i żywiołu, jakim jest powietrze.
Nie zabrakło także omówienia wymogów, które należy spełnić, aby zostać operatorem dronów. Na przestrzeni ostatnich lat w Polsce nastąpił rozwój bezzałogowego transportu medycznego, a zatem dla wielu taka profesja może okazać się istnym „strzałem w dziesiątkę”.
Tak jak „strzałem w dziesiątkę” z całą pewnością było nasze wrześniowe spotkanie z panem Adamem Wichniewiczem. Kto wie - może dzięki niemu niejeden licealista poszybuje w przestworza nie tylko w swojej wyobraźni, ale i na gruncie zawodowym, tym samym spełniając swoje marzenia bez czekania aż same z siebie staną się rzeczywistością?
 
powrót