Projekt - sprawozdanie

W naszej szkole od 1 grudnia 2011 r., rezalizowany był Projekt ekologiczny "Jestem świadomy więc chronię". Opiekunkami projektu były: p. prof. I. Nowosielska i p. prof. E. Ortyl.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w:

1. 10 lekcjach terenowych na terenie woj. łódzkiego, parków narodowych, parków krajobrazowych oraz gospodarstw agrosturystycznych, osady leśnej, instytucji - Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Oczyszczalnia Ścieków, Ogród Roślin Egzotycznych - Palmiarnia w Łodzi
  2. Obyło się 10 konkursów o charakterze ekologicznym
  3. Miał miejsce Zlot o tematyce ekologicznej
  4. Dodatkowo, w ramach realizacji Projektu, zostały posadzone róże, które młodzież ofiarowała Patronowi Szkoły oraz obsadzono roślinami teren przyszkolny, w tym skalnik.
  5. Zakupiono także do szkoły:
  • teblicę interaktywną
  • telewizor
  • rzutnik multimedialny
  • ekran
  • DVD
  • książki o charakterze ekologicznym
  • doposażono pracownie chemiczną w sprzęt laboratoryjny.

W czerwcu przeprowadzono ankiety wśród młodzieży, w których uczniowie ocenili realizację Projektu bardzo wysoko, uznając, że takie pzedsięwzięcia są potrzebne w szkole i powinny byś realizowane. Wskazywali, że najcenniejzą formą edukacji ekologicznej są zajęcia terenowe.

Wszystkim zaangażowanym w Projekt uczniom, jego autorki składają serdeczne podziękowaniaa szczególnie aktywnych pragną nagrodzić artykułami szkolnymi, przydatnymi w dalszej edukacji, także ekologicznej.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?