11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości nasza szkoła obchodziła 12 listopada. W tym dniu wszyscy uczniowie musieli stawić się gotowi do pracy w strojach odświętnych. Chcieliśmy bowiem zwrócić szczególną uwagę na jego znaczenie. Pan prof. Pawłowski wraz z Panem prof. Pierkiem przygotowali poruszające nasze serca przedstawienie.

Mogliśmy usłyszeć wiele utworów o tematyce patriotycznej. Recytacje, muzyka, śpiew - to wszystko sprawiło, że po raz kolejny poczuliśmy dumę i zachwyt z naszych przodków, którzy poświęcali życie w obronie ojczyzny. Nie zabrakło również miejsca na wspomnienie udziału w akcjach niepodległościowych samego Piotrkowa. W całym przedstawieniu znaleźliśmy nawet kilka elementów "na wesoło", a były to piosenki, które podśpiewywali sobie wojskowi słynący ze specyficznego poczucia humoru. Po występach głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Kielian wzruszające przedstawienie.

Administrator: Zdjęcia z tej uroczystości są już w galerii zdjęć.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?