Uczniowie klas informatycznych zdobywali wiedzę na łódzkich uczelniach

24 stycznia 60 osobowa grupa uczniów klas 1d i 2d udała się do Łodzi, by wysłuchać aż trzech wykładów akademickich.
Pierwsze dwa odbyły się w siedzibie Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego - "Teoria grafów i jej zastosowania" oraz "Wzocowe programowanie". Pierwszy wykład zakończył się ogłoszeniem konkursu. Uczniowie otrzymali pracę domową, polegającą na rozwiązaniu ciekawego zadania. Jako pierwszy prawidłowe odpowiedzi przesłał Adrian Gębicki (1d). Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z treścią, którą znaleźć można pod adresem http://math.uni.lodz.pl/~marmaj/lo.php.
Dziękujemy p. Annie Szcześniak, naszej absolwentce, za zorganizowanie zajęć i opiekę w siedzibie WMiI UŁ.
Trzeciego wykładu uczniowie wysłuchali w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. Udział naszej młodzieży związany jest projektem IT-Szkola, w którym III LO jest aktywnym beneficjentem. Tematyką zajęć były "Tendencje w rozwoju informatyki i jej zastosowań".

Czy Jesteś za reaktywacją forum?