Z wizytą na Politechnice Łódzkiej

10 listopada 2009 uczniowie klas II e i II d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej (tzw. FTIMS), którego patronatem zostały objęte od 18 grudnia 2008 roku klasy matematyczne naszego liceum.

Spotkanie, które zapoczątkowało serię zajęć edukacyjnych z zakresu nauk ścisłych i technicznych,  rozpoczęły dwa wykłady. Pierwszy wykład pt.: „Teoria procentu; renty” dotyczył wartość pieniądza w czasie, wyznaczanie rat spłaty kredytu. Wykład ten został poprowadzony przez dr Violettę Lipińską. Podczas krótkiej przerwy nasi  uczniowie mieli możliwość poznania Politechniki Łódzkiej od środka. Kolejny wykład poprowadziła dr Agnieszka Drwalewska, a  jego głównym tematem było „Wprowadzenie do teorii rynków finansowych”. Wykład dotyczył instrumentów finansowych na giełdzie oraz działania Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Po skończonych wykładach uczniowie wraz z opiekunami udali się do budynku Biblioteki Głównej PŁ by zapoznać się z nią od wewnątrz i być może  oswoić się z miejscem, gdzie w niedalekiej przyszłości będą przebywać już nie jako zwiedzający licealiści, lecz jako studenci Politechniki Łódzkiej.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?