Narodowy Dzień Niepodległości

9 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Program artystyczny nawiązywał również do 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, która będzie miała miejsce już 22 I 2013r.

W uroczystości wykorzystano utwory J. Kaczmarskiego i P. Gintrowskiego oraz patriotyczne pieśni chóralne (zainteresowanych tymi ostatnimi odsyłam pod adres: http://www.bibliotekapiosenki.pl/static:Spiewnik_Polaka). Sądząc po reakcji publiczności akademia spotkała się z przychylnym przyjęciem, co jest zasługą głównie wykonawców, a przede wszystkim: Zuzanny Chmielewskiej, Magdaleny Mazerant, Kamila Wasyny, Mateusza Krasonia i Michała Domagały (instrumenty) oraz Justyny Marszałek i Mateusza Krawczyka (wokal), Magdaleny Miazek i Rafała Myślińskiego (recytacja), Szymona Kuśmierskiego i Mikołaja Ratajczyka (narracja). Oczywiście trudno wymienić z nazwiska wszystkie osoby śpiewające w chórze, przygotowujące scenografię, wspierające radą czy utrwalające to wydarzenie dla potomnych, ale również i one sługują na uznanie, które znalazło się wystąpieniu pani dyrektor, która nadto zaapelowała do uczniów naszej szkoły, by pielęgnowali tę wolność wywalczoną z wielkim trudem i okupioną krwią wielu pokoleń Polaków.

Delegacja III Liceum uczestniczyła również w uroczystościach miejskich.

W naszej galerii zobaczyć można zdjęcia zarówno z uroczystości szkolnej, jak i miejskich obchodów Dnia Niepodległości

Czy Jesteś za reaktywacją forum?