Dzień patrona szkoły

slowacki.jpg

Ten dzień był dla naszej szkoły dniem szczególnym, otóż jak co roku obchodziliśmy wtedy Dzień Patrona Szkoły, którym jest jak wszystkim wiadomo Juliusz Słowacki. Uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą akademię, którą poprowadziła Klaudia Tarnawska. Wśród artystów występujących na scenie rozpoznaliśmy Patryka Michalskiego ? zwycięzca konkursu recytatorskiego. Patryk pięknie wyrecytował dla nas "Testament mój", który warto wspomnieć jest hymnem naszej szkoły. Oczywiście nie obyło sie także bez odśpiewania owego hymnu, co uczynili Piotr Ziemba w duecie z Anią Szcześniak. Podkładem muzycznym zajęli się jak zawsze "Trywialni".

W akademii wzięła również udział Ola Wójtowicz - zwyciężczyni konkursu poezji śpiewanej. Wystąpiła ona z dwoma utworami, którymi zdobyła serce jurorów wymienionego wyżej konkursu. Całość wspaniale zakończono występem Marty Derendasz. Marta przedstawiła nam własny program artystyczny wybranego utworu Juliusza Słowackiego. Interpretacja ta, jak się później okazało zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim konkursie dotyczącym Juliusza Słowackiego dla szkół o takim właśnie patronacie. Pieczę nad całym przedstawieniem sprawowała Pani Renata Hejniak. W naszej galerii są już dostępne zdjęcia z Dnia patrona szkoły. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom tej wzruszającej akademii za włożony trud.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?