SKE

Początek kwietnia 2014 roku był dla Szkolnego Klubu Europejskiego "Euro Fani" czasem obfitujacym w wydarzenia. Drugiego kwietnia odbyło się  kolejne spotkanie związane z przygotowywanym projektem ekologicznym. Nawiązana współpraca z Piotrkowskim Towarzystwem Przyrodniczym zaowocuje realizacją kolejnego działania naszej Eko-Szkoły.

Przyćmienie

Trzeciego kwietnia zrealizowaliśmy flash mob, który zgłosiliśmy 8 kwietnia do konkursu Fundacji Schumana. Po nagraniu videoklipu młodzież z opiekunką SKE uczestniczyli w warsztatach "Parlament Polski, Parlament Europejski", przeprowadzonych przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.
Nasz flash mob będzie dostępny również na stronach:
www.3lic.piotrkow.pl
www.europe-direct.piotrkow.info.pl
www.facebook.com/EDRiotrkow.

Spotkanie wstępne związane z projektem unijnym dotyczącym ochrony jerzyka zwyczajnego w regionie piotrkowskim

W poniedziałek, 20 stycznia 2014r. (w ferie), odbyło się w naszym liceum spotkanie z młodzieżą (uczniami naszej szkoły – członkami Szkolnego Klubu Europejskiego „Euro – Fani”) dotyczące projektu unijnego zainicjowanego przez p. Elżbietę Wardyńską oraz p. Michała Błońskiego – nauczycieli naszego liceum.
Projekt ma dotyczyć wielu działań związanych z obserwacją, badaniem oceną wyników badań, ankietami i innymi pomysłami naszej twórczej młodzieży, która wspierać pragnie działania proekologiczne i zmianę mentalności mieszkańców naszego regionu wobec populacji wyjątkowego gatunku, jakim jest Apus apus, czyli jerzyk zwyczajny.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?