Dzień Niepodległości

Z racji 89. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, grupa uczniów (głownie z pierwszych klas), przedstawiła wszystkim, na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej, wzruszający program przygotowany przez pana Macieja Pawłowskiego i pana Sławomira Pierka. Fakty historyczne przeplatane były piosenkami (przede wszystkim Jacka Kaczmarskiego) np. Sen Katarzyny II, Krajobraz po uczcie, Pieśń legionów Polskich we Włoszech, Karol Levittoux, Margrabia Wielkopolski, Czerwone jabłuszko czy Hej, hej ułani, w wykonaniu Eweliny Łęczyckiej z kl. I c, Piotrka Ziemby z kl. II d, Oli Wójtowicz z kl. I b oraz chórku, a przy akompaniamencie gitary (Kacper Czapczyk z kl. II d), gitary basowej (Michał Maksymowicz z kl. II f) i  keyboardu (Mateusz Olszewski z kl. III e). Mogliśmy także usłyszeć wiersze słynnych polskich poetów, a na rzutniku zobaczyć zdjęcia dotyczące drogi do niepodległości.Na sam koniec pani Dyrektor podziękowała zaangażowanym uczniom oraz przygotowującemu występ – panu Pawłowskiemu za ukazanie, jak wiele krwi przelano, by Polska mogła być niepodległym państwem i jak ważne jest to, by rzetelnie tego wielkiego skarbu strzec.
W przedstawieniu wzięli również udział:
- z klasy I a:

- z klasy I f:
Ania Grzywacz
Kasia Szewczyk

oraz Łukasz Skrobek z kl. III e i odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający – Maciek Adamski z kl. II d.Zapraszamy wszystkich do objedzeni zdjęć z uroczystości.

Chloe

Czy Jesteś za reaktywacją forum?