Konkurs recytatorski rozstrzygnięty

W dniach 7 i 8 XI br odbyły się przesłuchania konkursowe XIV Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa, organizowanego przez Kustosza Sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej przy współpracy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej i urzędu miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 64 uczestników spośród młodzieży piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego godnie reprezentowali naszą szkołę.

Spośród 9 uczniów naszej szkoły 7 weszło do grona finalistów. Możemy być dumni z Alicji Maciejewicz ucz. kl. IIA, która zajęła I miejsce w konkursie oraz Darii Burzyńskiej, ucz. kla. IA, która zajęła III miejsce.
Obie uczennice otrzymały zaszczytny tytuł laureata. Daria Burzyńska otrzymała ponadto NAGRODĘ Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej.
Spośród uczniów naszej szkoły nagrodzeni i uhonorowani za udział w finale konkursu byli:
Katarzyna Kowalska kl. IE
Mateusz Krasoń kl. IE
Dominika Mękarska kl. IIIA
Olga Lisiecka kl. IA
Maria Skrzypczyk kl. IIA

Uroczyste wręczenie nagród i koncert laureatów odbył się w dniu Święta Niepodległości w kościele O.O. Jezuitów i Stanowił piękną lekcję patriotyzmu.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?