Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 23-27 lutego w murach III LO trwać będzie akcja Tydzień Bezpiecznego Internetu, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

W ramach akcji uczniowie wezmą udział w konkursie, sprawdzającym znajomość przepisów prawa w tym zakresie. Odbędą się również inscenizowane rozprawy sądowe, których przedmiotem będą przestępstwa internetowe, spotkania z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz projekcje materiałów profilaktycznych

Ponadto, tradycyjnie uczniowie klas pierwszych uczestniczą w kursach elearningowych na portalu it-szkola. Za pomyślne ukończenie kursów "Jak chronić swoją prywatność w Internecie" oraz "Ochrona komputerów przed atakami z sieci Internet - dobre praktyki" otrzymują bardzo dobre oceny z informatyki. Dodatkowo klasy, w których wszyscy uczniowie ukończą w/w. szkolenia zyskują bonus w postaci dnia bez pytania.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?