Patronat WFTIMS Politechniki Łódzkiej

18 grudnia 2008 roku Władze Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej i Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim podpisały porozumienie w sprawie objęcia klas matematycznych III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim patronatem Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Określone zostały ogólne zadania patronatu:

1. Podejmowanie działań prowadzących do zwiększenia zainteresowania uczniów III LO
    i ponadprogramowego poszerzenia wiedzy z zakresu nauk ścisłych i technicznych.
  2. Zapoznanie uczniów z programami nauczania, warunkami i organizacją studiów
    oraz środowiskiem akademickim wydziału FTIMS.
  3. Zachęcenie uczniów do podjęcia studiów na PŁ, w szczególności na kierunkach wydziału FTIMS, informowanie o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji.
  4. Wspieranie wybitnie uzdolnionych uczniów w realizacji indywidualnego toku nauczania.
  5. Wymiana doświadczeń między pracownikami wydziału FTIMS a nauczycielami III LO
    oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw i projektów edukacyjnych.

Zadania te będą realizowane poprzez:

1. Przygotowanie i prowadzenie przez pracowników Wydziału FTIMS wybranych zajęć edukacyjnych dla uczniów klas objętych patronatem. Zajęcia takie będą organizowane
    na terenie wydziału FTIMS i na terenie III LO.
  2. Udział uczniów w wybranych zajęciach prowadzonych na wydziale FTIMS.
  3. Udostępnienie uczniom laboratoriów dydaktycznych uczelni w celu realizacji wybranych zajęć dydaktycznych.
  4. Opracowywanie i udostępnienie uczniom materiałów dydaktycznych ilustrujących praktyczne zastosowania matematyki i fizyki w powiązaniu z zagadnieniami realizowanymi w ramach programu nauczania.
  5. Wspólne przygotowanie i prowadzenie dla uczniów III LO wybranych zajęć z wykorzystaniem platformy e-learningowej.
  6. Przygotowanie i realizowanie przez pracowników Wydziału FTIMS popularno-naukowych odczytów na temat najnowszych osiągnięć nauki i techniki oraz prezentujących tematykę badań naukowych prowadzonych w jednostkach wydziału.
  7. Współpracę studenckich kół naukowych z uczniami III LO.
  8. Organizowanie wspólnych Sesji Naukowo-Dydaktycznych.
  9. Umożliwienie nauczycielom III LO korzystania z zasobów bibliotek wydziału FTIMS.
  10. Monitorowanie przebiegu studiów i rozwoju absolwentów III LO podejmujących studia na wydziale FTIMS.
  11. Wspólne działania informacyjne i promocyjne.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?