Zlot Turystyczny 2009

W dniach 13-14 lutego 2009r., dzięki Szkolnemu Kołu PTSM działającemu w naszej szkole, odbył się VII Piotrkowski Zlot Turystyczny. W tym roku wzięło w nim udział 9 drużyn:

? Gimnazjum z Paradyża,
? Gimnazjum z Tomawy,
? Gimnazjum z Ręczna
? Gimnazjum ze Szczercowa
? Gimnazjum z Szydłowa
? Gimnazjum z Sulejowa
? Gimnazjum z Popielaw
? Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Tryb. (2 grupy)

Cała impreza rozpoczęła się o godz. 14:00 w sali gimnastycznej. Uroczystego otwarcia Zlotu dokonała Dyrektor III LO pani Jadwiga Kielian, zaś uświetnił je swą obecnością Prezes Z
OT PTSM pan Waldemar Domarańczyk. Po powitaniu i krótkiej części artystycznej, drużyny miały czas na posiłek w stołówce szkolnej oraz otrzymały instruktaż przed grą terenową, która była najważniejszym punktem programu.

W tym roku drużyny rozpoczęły swoje zmagania z mapą od zawiązania krawatu ? w ten sposób wybrana została kolejność startu poszczególnych szkół. Miejsca zadań wyznaczały zdjęcia budynków otrzymane na punktach. By dostać ową fotografię i tym samym umożliwić sobie udział w dalszej grze należało wykonywać niebanalne zadania, do których należało między innymi:  naśladowanie małp w centrum miasta, nauczenie się a następnie wykonanie krótkiego układu tanecznego i wiele innych.

W grze terenowej pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z:
I ? Gimnazjum z Tomawy
II ? Gimnazjum z Popielaw
III ? Gimnazjum nr 3
Następnymi punktami programu były odbywające się równolegle konkursy: historyczny i plastyczno ? ekologiczny. Do pierwszego z nich przystąpić musiał jeden reprezentant drużyny dysponujący szeroką wiedzą o Piotrkowie i III LO. Drugi zaś konkurs polegał na stworzeniu biżuterii z odpadków ( plastikowe butelki, gazety, sznurek, skórki z pomarańczy, czy też folia aluminiowa). Organizatorzy zlotu byli bardzo mile zaskoczeni, gdy po wyznaczonym czasie na stanowiskach pracy znaleźć można było naprawdę fascynujące i zaskakujące przede wszystkim kolczyki, naszyjniki, bransoletki a nawet pierścionki.
Zwycięzcami konkursu historycznego zostali:
I   ? Gim. w Tomawie
II ? Gim. w Popielawach
III ? Gim. w Szczercowie
      Gim. w Sulejowie

Zwycięzcy konkursu plastyczno ? ekologicznego to:
I ? Gim. w Popielawach
II ? Gim. w Paradyżu
III ? Gim. w Ręcznie
     Gim. nr 3 w Piotrkowie Tryb.
Dalsza część imprezy przeniosła się na salę gimnastyczną.  Tam natomiast na uczestników czekało kolejne zadanie, które miało rozgrzać wszystkich przed następnymi punktami harmonogramu. ?Taniec pod Gwiazdami? okazał się naprawdę trafionym pomysłem. Każda drużyna musiała wydelegować dwójkę przedstawicieli, którzy to przed sporą widownią musieli pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi ? efekt był naprawdę oszałamiający.
Zwycięzcami tego konkursu zostali:
I ? Gim. w Ręcznie,
II ? Gim. w Szydłowie,
III ? Gim. w Sulejowie
Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci: koszulek, czapeczek, toreb na laptopa, etui na CD, kalendarzy a także nagrody książkowe.

Wreszcie, po długim oczekiwaniu oraz małym (naprawdę niewielkim ?) opóźnieniu nadszedł czas na koncert szkolnego zespołu Trywialni, czyly nie tędy droga. Po krótkiej rozgrzewce ruchowej w rytmach walentynkowych utworów rozpoczęła się dyskoteka. Zgodnie z założeniami była ona hucznym zwieńczeniem długiego dnia. Od 2300 aż do soboty, do godz. 700 obowiązywała cisza nocna, co jak zawsze dla niektórych okazało się bardzo trudnym wyzwaniem.
W sobotę dzień rozpoczął się bardzo wcześnie, gdyż o 800 drużyny musiały być już po śniadaniu i toalecie porannej, gdyż dokładnie z ósmym wybiciem zegara uczestnicy musieli udać się na Stare Miasto. Następnie wszyscy wrócili do III LO, gdzie odbyło się podsumowanie, uroczyste wręczenie nagród drużynom oraz zakończenie VI Piotrkowskiego Zlotu Turystycznego.
Jak zwykle impreza udała się znakomicie, nikt nie mógł narzekać na nudę i brak atrakcji. Wszystkich, którzy ponownie chcą zakosztować wspaniałej zlotowej atmosfery zapraszamy do nas za rok.
Przy okazji składamy gorące podziękowania wszystkim uczniom, którzy podjęli się trudu przygotowania tegorocznego Zlotu, paniom kucharkom, za to, że mieliśmy co jeść, a także nauczycielom: p. Izabeli Nowosielskiej, p. Bogumile Mierzejewskiej oraz p. Annie Gieszcz za pomoc w organizacji oraz opiekę podczas trwania całej imprezy.

Wkrótce w galerii zdjęcia.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?