200 rocznica urodzin Juliusza Słowackiego

04.09.2009r. obchodziliśmy niezwykle hucznie 200. rocznicę urodzin patrona III LO - Juliusza Słowackiego. Z tej wyjątkowej okazji w naszej szkole, podobnie jak we wszystkich szkołach należących do Europejskiej Rodziny Szkół Słowackiego, zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy tort dla jubilata. Uczniowie stanęli przed trudnym zadaniem ale jak było do przewidzenia, świetnie się spisali. Jury w składzie: p. dyrektor Jadwiga Kielan, p. Renata Hejniak i Beata Żak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oceniało przede wszystkim pomysłowość i staranność wykonania dekoracji tortów, zwłaszcza elementów związanych w jakikolwiek sposób ze Słowackim. Jury miało naprawdę trudne zadanie ponieważ wszystkie torty wyglądały przepięknie. Po długiej naradzie zadecydowano, aby przyznać nagrody w dwóch kategoriach. W kategorii "wypiek własny" przyznano 3 pierwsze miejsca: kl. IIE, IC i IIB. Natomiast najpiękniejszym wypiekiem cukierniczym okazały się torty kl. IIA i IID. Nagrodą za pierwsze miejsca były dwa dni bez pytania w październiku. Gratulujemy. Dla innych klas biorących udział w rywalizacji dniem wolnym od odpowiedzi wybrano 17.09. Po części konkursowej wszyscy uczniowie wspólnie zdmuchnęli 200 płonących na tortach świeczek a potem przystąpili do najmilszej części – degustacji.
W galerii dostępne są zdjęcia z uroczystości.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?