III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Kamilą Śnieg

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Dnia 9 grudnia 2022 roku w ramach "Projektu: Kariera!" odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły - panią Kamilą Śnieg, która ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Uniwersytecie we Freiburgu (Albert LudwigsUniversität Freiburg).
Obecnie pani Kamila pracuje w Placówce Kształcenia Zawodowego w Berlinie.
Jako nauczycielka języka niemieckiego w Berlinie opowiedziała nam o różnicach między edukacją polską a niemiecką, czym bardzo zaciekawiła uczniów. 
Tematem przewodnim spotkania było zatrudnienie i życie w Niemczech. Prelegentka podzieliła się z nami własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat oraz opowiedziała jak wygląda edukacja w Niemczech z perspektywy nauczyciela.
Przyjacielskie podejście pani Kamili sprawiło, że młodzież śmiało zadawała pytania, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi w każdej nurtującej nas kwestii.
 
powrót