Z przyjemnością informujemy, że zostały ukończone prace związane z powstaniem nowej Ekopracowni w III Liceum Ogólnokształcącym.
Edukacja ekologiczna została na stałe wpisana w kanon edukacji młodzieży naszej szkoły. Zachowując ciągłość działań w tym zakresie, w maju 2019 roku nasze liceum przystąpiło do kolejnego projektu ekologicznego ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, pt; „Ekopracowni pod chmurką” Na realizację Projektu otrzymaliśmy 49950zł
Wiosną bieżącego roku zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy pomysł w ramach ogłoszonej ekologicznej i ogólnopolskiej akcji Kwietne Łąki w każdym mieście. Działania te dotyczą polskich miast, w których (ze względu na susze), w tym roku nie kosi się trawników, ale ubogaca się je dodatkowo kwiatami łąkowym. Zgodnie z tendencją ekologiczną i zachowaniem bioróżnorodności w całym kraju, także taka kwietna łąka została zasiana w naszym ogrodzie. Kwietna Łąka ma być przedsięwzięciem proekologicznym (oszczędność wody, poprawa jakości gleby, pożywienie dla pszczół i innych owadów). Chcieliśmy tę innowacyjność pokazać lokalnemu społeczeństwu i pragnęliśmy "zarażać" dobrym przykładem - uważając takie działania jako obowiązek za wielokrotnie tytuły Ekoszkoły i Ekobelfrów. Działania te nie do końca spotkały się z entuzjazmem. Wyrośnięte trawy popsuły estetykę,wprowadziły element zaniedbania terenu(pojawiły się głosy ,że szpecą reprezentacyjną przestrzeń).
W dniach 20-21. 02. 2020 r. w progach naszej szkoły odbył się XVIII Piotrkowski Zlot Turystyczny, organizowany przez SK PTSM pod opieką p. Izabeli Nowosielskiej.
W grudniu 2019 r uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć  w konkursie zorganizowanym przez Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych z okazji 25-lecia utworzenia Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Nietypowy konkurs który polegał na stworzeniu kolażu fotograficznego czyli pary zestawionych fotografii np., zdjęcia z przeszłości (chociażby pamiątki ze zbiorów rodzinnych lub pozyskanie takiego zdjęcia,ze wskazaniem konkretnego źródła) i autorskiej fotografii stanu obecnego danej przestrzeni jak piękno krajobrazu (panoramy), obiekty sakralne, rezydencjonalne, gospodarcze itp.
W dniach 9-19 grudnia 2019r w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim, odbyła się zbiórka artykułów żywnościowych oraz innych niezbędnych akcesoriów dla zwierząt na zimę.
Opiekunami akcji byli nauczyciele: Izabela Nowosielska – nauczyciel biologii, Ewa Ortyl – nauczyciel geografii oraz Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.
To już XV edycja  konkursu który polegał na tworzeniu własnoręcznym ozdób świątecznych bożonarodzeniowych z surowców pochodzących z recyklingu i upcyklingu.
Jest to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i nastrojowy konkurs wprowadzający nas w czas Bożego Narodzenia.
Pragniemy poinformować, że prace dotyczące tworzenia „Ekopracowni pod chmurką” dobiegły końca. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
W dniu 7 października 2019r przedstawiciele młodzieży naszej szkoły – zwycięzcy konkursu „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne” zapoznali zgromadzonych z nagrodzonym na Targach Poznańskich, autorskim filmem oraz zabrali głos, nawiązując do ekologicznej sytuacji naszego regionu.
W czerwcu 2019 roku Wytwórnia Filmów Oświatowych zaprosiła naszych uczniów do współpracy, organizując cykl warsztatów filmowych dla młodzieży pod ogólną nazwą „ Cztery Pory Roku – część II”. Cały cykl zdjęciowy obejmował cztery części jak cztery pory roku. Dla nas przypadła w udziale część dotycząca Doliny Środkowej Pilicy czyli odcinek pod tytułem „Lato”, do którego zdjęcia kręcone były na obszarze Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.