Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Zapraszamy do udziału w IV Szkolnym Turnieju League of Legends
Rozstrzygnięty został, ogłoszony przez Samorząd Uczniowski III LO, Konkurs na najpękniejszą, ręcznie wykonaną, kartkę świąteczną.

22 grudnia spotkaliśmy się w szkole ostatni raz przed przerwą świąteczną. Tradycyjnie dzień ten miał wyjątkowo podniosły i radosny charakter.
Dnia 9 grudnia 2022 roku w ramach "Projektu: Kariera!" odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły - panią Kamilą Śnieg, która ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Uniwersytecie we Freiburgu (Albert LudwigsUniversität Freiburg).
Dnia 3 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w projekcie "Lekcje z ZUS" organizowanym w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Z tej okazji gościliśmy w szkole koordynatorkę do spraw komunikacji społecznej i edukacji w ZUS panią MartęMarkun, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania Zakladu Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach edukacji zawodoznawczej rokrocznie w murach naszej szkoły odbywają się spotkania z jej absolwentami. W bieżącym roku szkolnym cykl spotkań „Projektu: Kariera!” otworzyła prelekcja pani Moniki Hajnrych - absolwentki geodezji i kartografii na Politechnice Wrocławskiej, a obecnie doktorantki inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki.
Gratulacje! Dwie osoby z III LO na podium. Maciej Krupa i Natalia Ratalewska z klasy IVA zajęli II i III miejsce w Konkursie Wiedzy o Sejmie RP, przygotowanym przez kancelarię Sejmu we wspólpracy z biurem poselskim pana Grzegorza Lorka. W zawodach wzięło udział 50 uczniów, zatem konkurencja była liczna. Konkurs objęła swoim patronatem pani Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
20-10-2022

Gra szyfrów

Sympatycy historii z naszej szkoły (profil klasy nie miał znaczenia) na zproszenie Instytutu Pamięci Narodewej wzięli udział w nietypowej lekcji o bitwie warszawskiej.
10-10-2022

Otrzęsiny 2022

6 października w naszej szkole odbyła się gala wręczenia JULIUSZÓW czyli OTRZĘSINY 2022 zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.
29-09-2022

Pomagamy Patrykowi

Włączyliśmy się w akcje pomocy Patrykowi Wysmykowi, młodemu piotrkowianinowi, uczniowi TPS-u.

Sobota 28 stycznia 2023

Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery