Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Serdecznie zapraszamy na dzień otwartych drzwi. Dla gości przygotowaliśmy moc atrakcji w postaci festiwalu nauki i rozrywki.
13-03-2024

Solve for Tomorrow

Grupa uczniów z klasy 3c, w składzie: Antoni Karbowiak, Jan Wira, Kamil Patury, Bartosz Balcerzyk, brała udział w Campusie “Solve for Tomorrow” organizowanym przez firmę Samsung. Ten niezwykły kampus odbywał się w Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik.
Nie możesz lepiej trafić! Zapraszamy!
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Z tej okazji na uczniów czekało wiele atrakcji i niespodzianek dotyczących języka ojczystego – gry, quizy, łączenie w pary rozmieszczonych na szkolnych korytarzach synonimów i antonimów, gra terenowa, frazeologiczny pokój zagadek, łamańce i ciekawostki językowe.
Odbyła się także druga edycja szkolnego dyktanda i zorganizowano dwa konkursy translacyjne i konkurs plastyczny.
Mamy finał! Grupa uczniów z klasy 3c, w składzie: Antoni Karbowiak, Jan Wira, Kamil Patury, Bartosz Balcerzyk, zakwalifikowała się do finału konkursu "Solve for Tomorrow" organizowanego przez firmę Samsung.
Uczeń naszej szkoły Adam Ciupa z klasy 2b wystrzelił rakietę na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi  Piotrkowskiej.
19-02-2024

Zakochane III LO

14 lutego - Dzień Świętego Walentego, znany lepiej jako Walentynki - święto miłości i zakochanych.
Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Projekt: Kariera!" 24 stycznia naszym gościem był pan Łukasz Chalusiak - fizjoterapeuta, absolwent warszawskiego AWF-u i naszego III LO.
To już w naszej szkole tradycja, że bożonarodzeniowe jasełka stanowią doskonałe wprowadzenie w świąteczny nastrój.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat jednorazowych stypendiów Marszałka Województwa Łódzkiego.
Informacje znajdują się w załącznikach artykułu.

Poniedziałek 15 kwietnia 2024

Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr