Wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025 znajduje się w załącznikach do artykułu.
19 czerwca wręczyliśmy nagrody autorom najlepszych prac w IV edycji naszego konkursu fotograficzno - informatycznego "Twój zwierzak również wybrałby trzecie".
Maja Kaflak, uczennica klasy Ib,od wielu lat poświęca się swojej pasji, jaką jest kolarstwo.
Nasi uczniowie brali udział w Konkursie Astrofotograficznym, którego zadaniem było wykonanie i przesłanie fotografii związanej z astronomią. Konkurs zorganizowany został przez Klub Astronomiczny Almukantarat.

14 czerwca w naszej szkole odbył się piknik szkolny pod hasłem "Żegnamy szkołę, witamy wakacje!".
Serdecznie zapraszamy autorów prac nagrodzonych miejscami I,II,III oraz nagrodą internautów na wręczenie nagród, które odbędzie się w siedzibie III Liceum 19.06.2024 r. o godz. 15.00, w sali nr 30. Autorom prac wyróżnionych dyplomy dostarczymy do szkół.
26 kwietnia odbyło się piękne i wzruszające zakończenie roku szkolnego klas IV.
Tegoroczni maturzyści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a najlepszym z nich wręczono nagrody za wyróżniające wyniki w nauce oraz za działalność artystyczną i sportową.
Mamy zaszczyt poinformować, że konkursy chemiczne, w których brały udział nasze uczennice - Anastazja Gałas i Daria Szczepaniak - zakończyły się dla nich wielkimi sukcesami.
W dniach 18 i 19 kwietnia 2024 roku Adam Ciupa, uczeń klasy II B, brał udział w finale XIX edycji konkursu Fizyczne Ścieżki organizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN.
W dniach 15-16 kwietnia nasza zdolna grupa uczniów miała zaszczyt reprezentować szkołę w prestiżowym finale konkursu Solve For Tomorrow. Z dumą informujemy, że Antoni Karbowiak, Kamil Patury, Jan Wira, Bartosz Balcerzyk oraz ich opiekun, pan Dariusz Maliszewski, zaprezentowali swój innowacyjny projekt, „Safe Bus Stop”, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu na przystankach autobusowych. Zespół musiał odpowiadać na liczne pytania jury. W finale było 12 zespołów, które zostały wyłonione z 252 projektów zgłoszonych do konkursu.

Sobota 27 lipca 2024

Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla