III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Dnia 17 grudnia br.  w ramach „Projektu: Kariera!” odbyło się spotkanie z absolwentem naszego liceum Panem Radosławem Piekarskim – obecnie studentem 4 roku marketingu i zarządzania na Newcastle University.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnej edycji konkursu fotograficzno - informatycznego "Twój zwierzak również wybrałby trzecie"
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. Spora część młodzieży przekonana jest, że tak jest od ponad stu lat, starsi pamietają, że za PRL-u było jakoś inaczej, ale że nawet w II RP ten dzień budził emocje, również te negatywne, to już chyba mało kto pamięta.
19 października i 2 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach z podstaw przedsiębiorczości "WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH" w ramach programu "Lekcje z ZUS”.
 
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę słodyczy i kosmetyków dla podopiecznych piotrkowskiego Domu Dziecka.
Aby nieco odpocząć od trudów życia szkolnego Samorząd Uczniowski zaproponował inicjatywę umożliwiającą uniknięcie odpowiedzi ustnych w dniu 2 listopada. Idea spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży, czego dowód zobaczyć można w naszej galerii.
W dniu 12.10.2021r. trzy uczennice naszej szkoły (Ewelina Purgał III AG, Sandra Dróżdż III AG, Patrycja Pabich 3AP) i absolwent Filip Kręgiel wraz z opiekunką Szkolnego Koła Caritas s.Stanisławą Buksą udali się do łódzkiego Teatru Metropolis, aby odebrać nagrody za udział w konkursie podsumowującym pracę charytatywną, ekumeniczną i ewangelizacyjną uczestników.
12-10-2021

Otrzęsiny 2021

Już w piątym tygodniu, już w dwudziestym trzecim dniu morderczej edukacji
w naszym jakże wspaniałym, wzbudzającym respekt liceum, uczniowie klas pierwszych przedzierali się przez gąszcz trudności zadanych im przez bezlitosnych drugo-  i trzecioklasistów.
 
Klasa 3Dp więła udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata". Młodzież z zaangazowaniem uczestniczyła w pracach porządkowych na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, sprzątając głównie to co ludzie zostawili w czasie wakacyjnych i weekendowych pobytów. 
Dnia 22 września klasy IIC i IID uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez AKADEMIĘ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŁÓDZKIM.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Środa 19 stycznia 2022

Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk

Na skróty

Galerie