Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Piotrem Wolankiewiczem

Kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”, jakie odbyło się 24 marca br., okazało się być znakomitą sesją coachingową dla obecnych na nim uczniów z klas o profilu matematycznym. Stało się tak za sprawą wysokich kompetencji pana Piotra Wolankiewicza, absolwenta matematyki stosowanej i logistyki na Politechnice Łódzkiej, a obecnie pełnomocnika prezesa zarządu ds. operacyjnych w firmie Rossmann SPD, który nie tylko opowiedział swoim słuchaczom o tym, co udało mu się osiągnąć na gruncie zawodowym, ale przede wszystkim, jak udało mu się tego dokonać.
Prelegent podkreślił przede wszystkim, jak ważne jest wydobycie umiejętności, wiedzy i posiadanych pokładów kreatywności, które można wykorzystać na linii nauka - biznes, aby osiągnąć swoje cele i zaapelował do młodzieży, by swoim życiem kierowała w myśl zasady amerykańskiej filantropki, Madame C.J. Walker:
„Nie siedź, czekając, aż szansa do ciebie przyjdzie. Wstań i stwórz ją”.
Jesteśmy zatem pełni nadziei, iż obecni na spotkaniu z panem Wolankiewiczem licealiści nabrali chęci, by stać się aktywnymi kreatorami własnego życia, a nie jedynie biernymi odbiorcami rzeczywistości.