III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Warsztaty Arduino

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
arduino
W dniach 6 i 7 listopada uczniowie klas 2d i 1c (z rozszerzoną informatyka) uzyskali możliwość zapoznania się z technicznymi i programistycznymi aspektami pracy z układem Arduino.
 
Warsztat przeprowadzili dla swoich kolegów uczniowie klasy 2d Igor Mikołajczyk i Jakub Raczyński.
Igor i Kuba po teoretycznym wprowadzeniu oraz zaprezentowaniu swoich gotowych projektów przeprowadzili zajęcia praktyczne na platformie https://www.tinkercad.com/ umożliwiającej symulowanie pracy układów.
Uczniowie zajęcia rozpoczęli od wykonania układu stanowiącego swoiste "Hello World" w nauce programowania, następnie przeszli do nieco bardziej zaawansowanych projektów z wykorzystaniem między innymi czujnika temperatury oraz wyświetlacza LCD.
Mamy nadzieję, że propozycja znajdzie swoich odbiorców i swoją techniczną oraz informatyczną wiedzę poszerzać będą kolejni pasjonaci.
powrót