Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Kamilą Śnieg

Dnia 9 grudnia 2022 roku w ramach "Projektu: Kariera!" odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły - panią Kamilą Śnieg, która ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Uniwersytecie we Freiburgu (Albert LudwigsUniversität Freiburg).
Obecnie pani Kamila pracuje w Placówce Kształcenia Zawodowego w Berlinie.
Jako nauczycielka języka niemieckiego w Berlinie opowiedziała nam o różnicach między edukacją polską a niemiecką, czym bardzo zaciekawiła uczniów.
Tematem przewodnim spotkania było zatrudnienie i życie w Niemczech. Prelegentka podzieliła się z nami własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat oraz opowiedziała jak wygląda edukacja w Niemczech z perspektywy nauczyciela.
Przyjacielskie podejście pani Kamili sprawiło, że młodzież śmiało zadawała pytania, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi w każdej nurtującej nas kwestii.