Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Zakończyliśmy ostatni etap naszego konkursu - wybór najlepszej pracy według internautów.
Uroczystość zakończenia roku klas czwartych przebiegła w nostalgicznej, wzruszającej atmosferze.
Pożegnanie było również okazją do podsumowań.
Rozpoczęła Pani Dyrektor, która  pogratulowała abiturientom sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych, a nagrody wyróżniającym się uczniom wręczyli przedstawiciele Rady Rodziców wraz z Panią Wicedyrektor.
22 kwietnia gościliśmy uczniów szkół podatwowych zainteresowanych podjęciem nauki w naszej szkole.
W dniach 20 i 21 kwietnia 2023 roku Łukasz Rogalski, uczeń III B, brał  udział w finale XVIII edycji konkursu Fizyczne ścieżki organizowanego przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN.
Seredcznie zapraszamy młodzież klas VII i VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie "Twój zwierzak również wybrałby trzecie".
01-04-2023

Otwarta Firma

3 kwietnia 2023 roku podczas zajęć w ramach programu „Otwarta Firma” uczniowie klasy IIIa i IIId mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności.
Kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”, jakie odbyło się 24 marca br., okazało się być znakomitą sesją coachingową dla obecnych na nim uczniów z klas o profilu matematycznym. Stało się tak za sprawą wysokich kompetencji pana Piotra Wolankiewicza, absolwenta matematyki stosowanej i logistyki na Politechnice Łódzkiej, a obecnie pełnomocnika prezesa zarządu ds. operacyjnych w firmie Rossmann SPD, który nie tylko opowiedział swoim słuchaczom o tym, co udało mu się osiągnąć na gruncie zawodowym, ale przede wszystkim, jak udało mu się tego dokonać.
22 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego witaliśmy wiosnę w rytmie pop, rock, disco, country, hip-hop, italo disco.
Zadaniem klas było przedstawienie wylosowanych wcześniej gatunków muzycznych.
17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Było zielono, skocznie i wesoło.
W dniu 9 lutego br. nasi licealiści otrzymali solidną porcję wiedzy na temat studiów informatycznych od absolwentki III LO pani Dominiki Lamch.

Wtorek 30 maja 2023

Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli