Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Zaznaczamy jednak, że to jeszcze nie koniec. Od poniedziałku na naszym fanpage'u rozpocznie się głosowanie internautów. Już wkrótce zamieścimy tam szczegóły zabawy.
W najnowszym filmiku swoimi wspomnieniami podzieli się z Wami Aleksander Pastuszyński.
W związku z panującą sytuacją, zajęcia szachowe odbywają się przez Internet, z wykorzystaniem platformy kurnik.pl.
Najwięcej o szkole dowiedzieć się można od uczniów, jeśli więc chcecie posłuchać co o III LO sądzą nasi absolwenci to zapraszamy do obejrzenia filmiku z udziałem naszego absolwenta Patryka Michalskiego.
Uczennica klasy Ib Barbara Pruszczyk zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu Młody Einstein.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego liceum - Natalia Dziubecka, Oliwia Kuleta, Alicja Kuczkowska, Weronika Buda, Aleksandra Broś, Michał Kępski i Filip Kaczmarek - przeszli do ostatniego etapu Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.
W załączniku artykułu znajduje się nowa wersja planu lekcji. Plan obowiązuje od 7 kwietnia 2021r.
Informacje związane z Narodowym Spisem Ludności i Mieszkań 2021 - kliknij
20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
10 marca 2021 r. dotarła do nas wspaniała informacja.

Sobota 17 kwietnia 2021

Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty