III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Rekordowy Zlot

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
IMG_20190201_143233
1 i 2 lutego odbył się w naszej szkole XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny PTSM. Organizatorzy imprezy postawili sobie trzy cele: szerzenie świadomości ekologicznej, promocję turystyki i aktywnego wypoczynku oraz promocję szkoły. W bieżącym roku na zlot zgłosiła się rekordowa ilość uczestników – 15 drużyn, liczących w sumie blisko 140 uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych z bliższych i dalszych okolic Piotrkowa Trybunalskiego – Czarnocina, Drużbic, Łaznowa, Mierzyna (x2), Milejowa (x2),  Ręczna, Rozprzy, Sulejowa (x2), Szynczyc, Tomaszowa Mazowieckiego, Wodzina Prywatnego i Wolborza.
 
Wszystko rozpoczęło się w piątek o godzinie 14.00. Po części oficjalnej i obiedzie drużyny wraz z opiekunami wzięły udział w grze terenowej, w trakcie której musiały wykonać szereg zadań w określonych punktach miasta. Po powrocie z terenu wyznaczone osoby lub całe drużyny brały udział w kolejnych konkursach: wiedzy o Piotrkowie i PTSM, plastyczno-ekologicznym, „Kocham Cię, Przyrodo!”, kalamburach czy „Na podłodze ;)”. W trakcie wszystkich tych działań uczestnicy wykazywali się dużą wiedzą merytoryczną, a także pomysłowością i zaangażowaniem. Zwieńczeniem pełnego atrakcji popołudnia była dyskoteka, na której bawili się zarówno goście jak i organizatorzy.  

Po nocy spędzonej w szkolnych pracowniach i na sali gimnastycznej, porannej toalecie i śniadaniu uczestnicy zlotu wysłuchali wykładu pani Urszuli Szewczyk, konsultanta Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim  „Osobliwości przyrodnicze województwa łódzkiego” przygotowanego w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego

Ostatnim punktem programu było oficjalne zakończenie imprezy – podsumowanie konkursów, podziękowania no i oczywiście wręczenie nagród. W tym miejscu podziękowania należą się naszym sponsorom: Radzie Rodziców przy III LO, CIT w Piotrkowie Trybunalskim, Kinu HELIOS oraz firmom MAS-POL i PPUH Janusz Przybył.

Atmosfera Zlotu? Nie mogła być chyba lepsza, bo była najlepsza z możliwych, na co dowodem były entuzjastyczne opinie tegorocznych zlotowiczów. Sukces potwierdza również fakt, iż wiele osób na Zlocie w III LO było nie po raz pierwszy. Wnioski nasuwają się same – trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia nie poszedł na marne. 
DO ZOBACZENIA ZA ROK ! ! !
 
powrót