Stroiki zamiast choinek

To już XV edycja  konkursu który polegał na tworzeniu własnoręcznym ozdób świątecznych bożonarodzeniowych z surowców pochodzących z recyklingu i upcyklingu.
Jest to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i nastrojowy konkurs wprowadzający nas w czas Bożego Narodzenia.
Młodzież wykazała się pomysłowością wykorzystania odpadów do własnoręcznej produkcji świątecznych ozdób bożonarodzeniowych. Kreatywności nie było końca.  Anioły, gwiazdy, bombki, serwetki, kartki, to tylko niewielki wycinek tego co można przygotować na zielone drzewko, do ozdoby mieszkania czy na prezent pod choinkę. Całą imprezę uświetniły przepyszne placki świąteczne, które można było skosztować oraz wziąć procedurę ich wykonania. Pozyskiwane fundusze szkoła chce gromadzić na wykonanie muralu obrazującego postać Patrona naszej szkoły – Juliusza Słowackiego.

W skład jury wchodzili nauczyciele nie będący wychowawcami oraz Samorząd Szkolny zaś ocenie podlegała:
  • pomysłowość i oryginalność pomysłów uwzględniająca
  • aspekt ekologiczny
  • dekoracyjność i kolorystyka,
  • dobór i różnorodność materiałów,
  • estetyka i samodzielność wykonania.

Najlepiej wypadły klasy:
1. Klasa IDp