Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Marcelem Kozieniem

„Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii”.
To słowa słynnego Svamiego Shivanandy, jednego ze słynnych hinduskich mędrców, ale taką samą dewizą życiową zdaje się również kierować pan Marcel Kozień - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, który ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej, pracujący obecnie jako Flutter Developer w firmie Holdapp.
Jego wystąpienie podczas XXVII spotkania z cyklu ,,Projekt: Kariera!”, które odbyło się w naszej szkole 12 kwietnia 2022 roku, składało się w głównej mierze z części praktycznej aniżeli samego wykładu. Prelegent w telegraficznym skrócie wprowadził uczniów z klas o profilu informatycznym w tajniki wiedzy o Flutterze - zestawie narzędzi programistycznych (SDK) przeznaczonych do tworzenia wieloplatformowych aplikacji, aby ostatecznie mogli oni w praktyce przekonać się, na czym polega korzystanie z nowej technologii Google’a i jak wiele satysfakcji wykonywanie zawodu programisty daje. Dla przyszłych informatyków było to niewątpliwie pełne inspiracji doświadczenie, dzięki któremu wielu uwierzy, iż można połączyć swoją pasję z 8-godzinną pracą zawodową.