III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Młodzieżowe przesłanie klimatyczne

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
W dniu 7 października 2019r przedstawiciele młodzieży naszej szkoły – zwycięzcy konkursu „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne” zapoznali zgromadzonych z nagrodzonym na Targach Poznańskich, autorskim filmem oraz zabrali głos, nawiązując do ekologicznej sytuacji naszego regionu.
Mieliśmy możliwość uczestniczenia w wydarzeniu w którym przedstawiciele uczelni wyższych, firm oraz instytucji działają w obszarach powiązanych z ochroną środowiska i ekologią.
W trakcie Kongresu odbywał się panel dyskusyjny, podczas którego poruszano m.in. tematy związane ze zmianami  klimatycznymi, smogiem, potencjałem geotermalnym czy zielonymi zamówieniami publicznymi, zaś edukacji ekologicznej poświęcony był w całości jeden z paneli dyskusyjnych pn. „Fundusz, który finansuje i inspiruje edukację ekologiczną”, podczas niego, zaprezentowane zostały przykładowe zadania z zakresu edukacji ekologicznej zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
powrót