III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Nowa ekopracownia w III LO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Z przyjemnością informujemy, że zostały ukończone prace związane z powstaniem nowej Ekopracowni w III Liceum Ogólnokształcącym.
Aby utworzyć nowoczesną Ekopracownię na miarę dzisiejszych czasów, wyjątkowo wyposażoną, musieliśmy przygotować Projekt zgodny z regulaminem konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Łodzi a następnie oczekiwać werdyktu jury, który okazał się dla nas  pozytywny.
To właśnie dzięki Funduszowi zaistniała możliwość realizacji naszych potrzeb związanych z doposażeniem pracowni w środki dydaktyczne jak: wyjątkowe skały i minerały pochodzące z różnych kontynentów z których największy okaz – geoda ametystowa waży 16 kg. Skały i minerały zostały wyeksponowane w specjalnie zaprojektowanych, podświetlonych gablotach.
W ramach Projektu zakupiliśmy też: tellurium ręczne, profile glebowe, symulator ruchów tektonicznych, lupy i busole, sprzęt komputerowy, rzutnik multimedialny, wizualizer, prezenter, głośniki,
Szczególne miejsce w Ekopracowni zajęła wyjątkowa, mobilna ścianka kwiatowa, oraz rośliny doniczkowe charakterystyczne dla różnych stref klimatycznych – do okna kwiatowego.
Dodatkowo doposażyliśmy Ekopracownię w szafki, niezbędne do przechowywania środków dydaktycznych, prac konkursowych i dokumentacji.
To przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wygranych pieniędzy w w/w konkursie. Urządzenie Ekopracowni kosztowało  49785,78 zł, z czego 6000 zł, to nasz wkład własny. Mamy nadzieję, że przez długi czas będzie ona służyła korzystającym i spełniała swoją podstawową funkcję edukacyjną rozwijając pasje geologiczno – geograficzne.
Projekt ekologiczny zostały zrealizowany jako zadanie nr IIILO-13/P/d
powrót