Plenerowo i warsztatowo czyli realizacja zdjęć filmowych do filmu „Cztery pory roku” w Sulejowskim Parku Krajobrazowym.

W czerwcu 2019 roku Wytwórnia Filmów Oświatowych zaprosiła naszych uczniów do współpracy, organizując cykl warsztatów filmowych dla młodzieży pod ogólną nazwą „ Cztery Pory Roku – część II”. Cały cykl zdjęciowy obejmował cztery części jak cztery pory roku. Dla nas przypadła w udziale część dotycząca Doliny Środkowej Pilicy czyli odcinek pod tytułem „Lato”, do którego zdjęcia kręcone były na obszarze Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.
W realizacji filmu wzięli udział: Anetta Bedełek, Mateusz Berlanka, Aleksandra Dębicka, Amelia Pomykała, Aneta Sudra
Zajęcia warsztatowe młodzieży polegały na realizacji plenerowych zdjęć filmowych w wybranych, szczególnie atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo miejscach Województwa Łódzkiego. Wybrani uczniowie w plenerze, pod nadzorem prowadzącego zajęcia profesjonalnego realizatora filmów przyrodniczych pana Romana Dębskiego oraz konsultanta ds. przyrody i ekologii  - pana Marka Jakubowskiego tworzyli zdjęcia filmowe na obszarze Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie mieli okazję podglądać piękno natury terenu powszechnie znanego, ale na pewno niedocenianego oraz poznać tajniki pracy filmowców. Z warsztatów wrócili pełni wrażeń, niesamowicie zmęczeni ale zadowoleni. Gotowe filmy cyklu zostały zaprezentowane na antenie lokalnych stacji telewizyjnych oraz dystrybuowane na płytach DVD.
Projekt dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.