III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Stroiki zamiast choinek

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
To już XV edycja  konkursu który polegał na tworzeniu własnoręcznym ozdób świątecznych bożonarodzeniowych z surowców pochodzących z recyklingu i upcyklingu. 
Jest to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i nastrojowy konkurs wprowadzający nas w czas Bożego Narodzenia.
Młodzież wykazała się pomysłowością wykorzystania odpadów do własnoręcznej produkcji świątecznych ozdób bożonarodzeniowych. Kreatywności nie było końca.  Anioły, gwiazdy, bombki, serwetki, kartki, to tylko niewielki wycinek tego co można przygotować na zielone drzewko, do ozdoby mieszkania czy na prezent pod choinkę. Całą imprezę uświetniły przepyszne placki świąteczne, które można było skosztować oraz wziąć procedurę ich wykonania. Pozyskiwane fundusze szkoła chce gromadzić na wykonanie muralu obrazującego postać Patrona naszej szkoły – Juliusza Słowackiego.

W skład jury wchodzili nauczyciele nie będący wychowawcami oraz Samorząd Szkolny zaś ocenie podlegała: 
  • pomysłowość i oryginalność pomysłów uwzględniająca
  • aspekt ekologiczny
  • dekoracyjność i kolorystyka,
  • dobór i różnorodność materiałów,
  • estetyka i samodzielność wykonania.

Najlepiej wypadły klasy:
1. Klasa IDp
2. Klasa I Cg
3. Klasa IBp
powrót