XIV Piotrkowski Zlot Turystyczny

12674100_1279556255392817_528328249_n
W dniach 5 – 6. 02. 2016 roku w naszej szkole odbył się XIV Piotrkowski Zlot Turystyczny Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Uczniowie III LO ochoczo brali udział w przygotowaniach do tego wydarzenia, angażując się w wybrane przez siebie sekcje, nad którymi pieczę sprawowały p. Izabela Nowosielska, komendant zlotu, oraz p. Bogumiła Mierzejewska i p. Ewa Ortyl.
Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godz. 14.00 w sali gimnastycznej. Swoją obecnością moment ten uświetnili prezes PTSM w Piotrkowie Tryb. p. Waldemar Domarańczyk i kierownik Centrum Informacji Turystycznej p. Błażej Cecota. W ramach powitania kolegów
i koleżanek z innych szkół odbyło się krótkie przedstawienie, promujące uroki Piotrkowa Trybunalskiego. Następnie, uczniowie gimnazjów mieli okazję  wykazać się wiedzą i umiejętnościami w grze terenowej, prowadzonej przez ochotników naszej szkoły. Po tak dużym wysiłku umysłowym i fizycznym nie zabrakło ciepłego posiłku dla gości i organizatorów.
Wszyscy bawili się świetnie podczas kolejno odbywających się konkursów m.in. konkursu wiedzy o turystyce, ekologii i PTSM, karaoke czy też konkursu ekologiczno-plastycznego, którego efektem był pokaz mody strojów z materiałów recyklingowych. Uczniowie gimnazjów
w Sulejowie, Wolborzu oraz Gimnazjum nr 4 z Piotrkowa wykazali się niezwykłą pomysłowością i otwartością podczas wykonywania zadań konkursowych. Mieliśmy również okazję wziąć udział w krótkich lekcjach tańca zorganizowanych w sali gimnastycznej i jednocześnie poćwiczyć przed dyskoteką oraz koncertem zespołu LUNATYCY, na których wszyscy fantastycznie się bawili.
Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń przyszedł czas na sen. Noc spędziliśmy w murach III LO, śpiąc w salach lekcyjnych i mając przy tym również sporo frajdy. Rano, po śniadaniu i zaprowadzeniu porządku, mogliśmy wrócić do swoich domów. Zanim to jednak nastąpiło uroczyście wręczono nagrody zwycięzcom konkursów oraz podziękowania opiekunom przybyłych na zlot drużyn.
Zlot turystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły wypadł doskonale i na pewno zostanie w naszej pamięci miłym i wesołym wspomnieniem. Tak dobrą zabawę aż chce się powtórzyć za rok!