XV PIOTRKOWSKI ZLOT TURYSTYCZNY

XV_piotrkowski_zlot_turystyczny-128
W dniach 17-18.02.2017 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XV Piotrkowski Zlot Turystyczny pod hasłem „Piotrków – moje miasto”.
Impreza przygotowana przez SK PTSM działające przy III Liceum Ogólnokształcącym przeznaczona była dla młodzieży starszych klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowany przez SK PTSM działające przy III Liceum Ogólnokształcącym. W zlocie wzięło udział 11 drużyn z następujących szkół: SP Czarnocin, SP Łaznów, SP Wolbórz, PG Czarnocin, PG Rozprza, PG Sulejów, PG Kleszczów, PG Dąbrowa nad Czarną, PG Wolbórz, PG nr 4 Piotrków, PG Wodzin Prywatny.
Dla uczestników zlotu przygotowanych zostało wiele atrakcji, były to: konkursy – terenowy: gra miejska, test wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim i PTSM, ekologiczno-plastyczny. Młodzież miała też okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i kreatywnością podczas konkursu karaoke. Wieczorem, po wszystkich atrakcjach terenowych i konkursach zorganizowana została dyskoteka. Drugiego dnia uczestnicy mieli także sposobność przespacerować się po mieście według wcześniej wyznaczonej trasy. Wyprawa ta połączona została z informacjami o uwarunkowaniach historycznych pokonywanej drogi. Przechadzka stanowiła osobliwy „Piotrkowski Wehikuł Czasu”, pozwoliła ona lepiej poznać historię naszego miasta.
Podczas imprezy turystycznej uczestnikom zapewnione zostało bezpieczeństwo, posiłki, miejsca wypoczynku, relaksu, a także punkty sprzyjające integracji młodzieży.
Formą skupiającą wszystkich uczestników, dostarczającą wielu atrakcji i przeżyć była gra terenowa przeprowadzona w dwóch kategoriach wiekowych – dla starszych i młodszych uczestników zlotu. Polegała ona na dotarciu drużyn do zabytków i atrakcyjnych miejsc w Piotrkowie.
Trudy związane z pokonywaniem trasy, własnych słabości dały następujące wyniki:
GRA TERENOWA W KATEGORII PIERWSZEJ:
1 miejsce – SP Czarnocin „Czarnociaki to kociaki”
2 miejsce – SP Wolbórz „Szalone pączki”
3 miejsce – SP Łaznów „Aniołki Mazurki”
GRA TERENOWA W KATEGORII DRUGIEJ:
1 miejsce – PG Sulejów
2 miejsce – PG Rozprza
3 miejsce – PG nr 4 Piotrków Trybunalski

Nie mniej emocjonujący okazał się konkurs wiedzy o naszym mieście. Uczestnicy podzieleni na dwie kategorie udzielali odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Zmagania miały charakter rywalizacji indywidualnej, do której należało wcześniej solidnie przygotować się merytorycznie. Wyniki tego konkursu prezentują się następująco:
KONKURS WIEDZY O PIOTRKOWIE W KATEGORII PIERWSZEJ:
1 miejsce – SP Wolbórz
2 miejsce – SP Łaznów
3 miejsce – SP Czarnocin
KONKURS WIEDZY O PIOTRKOWIE W KATEGORII DRUGIEJ:
1 miejsce – PG Wolbórz
2 miejsce – PG Wodzin Prywatny
3 miejsce – PG Czarnocin

Wysiłki w konkursach związanych z naszym miastem zostały docenione i nagrodzone cennymi akcesoriami turystycznymi ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Piotrkowa przy udziale Centrum Informacji Turystycznej. Żywimy nadzieję, iż nagrody rzeczowe przydadzą się laureatom w trakcie kolejnych wypraw turystycznych, które przyniosą im wiele niezapomnianych wrażeń.
Werdykty pozostałych konkursów pokazały, iż wszystkie drużyny walczyły na równym poziomie. Zostało to zauważone i docenione. Fundatorami nagród byli: KINO „HELIOS” I OT PTSM w Piotrkowie Trybunalskim. Pełna realizacja zadań związanych z organizacją zlotu była możliwa dzięki pozostałym sponsorom – MASARNI „BIENIEK” oraz Radzie Rodziców przy III LO!
Miłą atmosferę i wspaniałe chwile zawdzięczamy uczniom IIILO, którzy przygotowali konkursy występy, dekoracje, posiłki, upiekli ciasta, a w trakcie imprezy dbali o porządek i bezpieczeństwo. Wyrazy wdzięczności należą się także nauczycielom, którzy czuwali nad poczynaniami młodzieży. Wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia, jakim był zlot turystyczny, należą się gratulacje i wielkie podziękowania.
W trakcie XV Piotrkowskiego Zlotu Turystycznego uczestnicy mieli wiele możliwości, aby lepiej poznać miejscowość obchodzącą 800-lecie swego istnienia. Ponadto zlot turystyczny stanowił wspaniałą okazję do tego, by w sposób bezpieczny, radosny, spełniający i rozwijający potrzeby młodego człowieka spędzić wolny czas.