III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Łukasz Rogalski finale w konkursu "Fizyczne ścieżki"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
tunel-1676297128
Uczeń  naszej szkoły Łukasz Rogalski zdobył miejsce w finale w konkursie "Fizyczne ścieżki" organizowanym przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Spośród dwudziestu siedmiu projektów w kategorii pokaz doświadczalny jury konkursowe wybrało sześć najlepszych prac. Jak zapewne czytaliście w poprzedniej wiadomości Łukasz  zbudował tunel aerodynamiczny, z regulowaną prędkością przepływu powietrza i rozdzielnicą dymu.
Za pomocą tunelu przebadał jak powietrze opływa ciała w kształcie kuli, sześcianu, stożka a także miniaturowy model czołgu. Pokazał także powstawanie siły nośnej skrzydła samolotowego. Rozstrzygnięcie finału nastąpi w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku, a zwycięzca otrzyma indeks. Trzymamy kciuki za Łukasza.
powrót