III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2022 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

PROJEKT: KARIERA! NIE ZOBOJĘTNIEJ SIĘ NA CHEMIĘ!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
30 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”. Tym razem gościliśmy studentów studiów doktoranckich Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej, absolwentów III LO Dominika Pietrzaka i Mateusza Imielę.
W spotkaniu uczestniczyły klasy biologiczno-chemiczne: 2F i 3F. Studenci przedstawili krótki film promujący uczelnię informując przy tym o wielu nowatorskich rozwiązaniach przygotowanych przez tę szkołę wyższą. Na Politechnice Łódzkiej studiuje obecnie ok. 17 tysięcy studentów na 47 kierunkach. Należy ona do pięciu najchętniej wybieranych uczelni w Polsce.  Następnie nasi goście przybliżyli krótką historię Łodzi, która ciągle się rozwija i poszerza swoją ofertę kulturową, sportową i naukową dla młodych ludzi. Na zakończenie spotkania zachęcali gorąco do studiowania chemii i  odpowiadali na liczne pytania uczniów.
 
powrót