Projekt: Kariera! - spotkanie z p. Joanną Paul

1
17 lutego 2017 roku po raz trzeci w tym roku szkolnym w III Liceum Ogólnokształcącym spotkaliśmy się w ramach „Projektu Kariera”. Naszym gościem była pani Joanna Paul, obecnie studentka Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
Pani Joanna w ciekawy, niepozbawiony humoru sposób opowiedziała o realiach studiowania we Wrocławiu oraz o samym kierunku matematyka stosowana. Swoją wypowiedź wzbogaciła o prezentację multimedialną, więc wszyscy mogli przekonać się, jak wygląda Kampus Politechniki, czy zobaczyć zdjęcia z odbywających się we Wrocławiu Juwenaliów. Pani Joanna zdradziła, że życie studentów wypełnione jest przeróżnymi formami aktywności, od kół zainteresowań, po rajdy, konferencje i amatorskie grupy teatralne.
Kierunek, który wybrała nasza absolwentka zainteresować może szczególnie tych, którzy pasję do matematyki łączą z pasją do informatyki. Opowiedziała nam nie tylko o przedmiotach, jakich się uczy, ale też o różnych projektach, które wykonywała w czasie studiów. Wśród nich znalazło się m.in. konstruowanie własnego robota. Okazuje się, że matematyka jest dziedziną obecną praktycznie w każdej sferze naszego życia.
Na koniec spotkania pojawiło się wiele pytań dotyczących na przykład najpopularniejszych kierunków na Politechnice, pracy inżynierskiej pani Joanny czy możliwości przyszłej pracy po ukończeniu matematyki stosowanej. Oczywiście nasz gość odpowiedział na nie wszystkie bardzo wyczerpująco, a zdobyte informacje z pewnością okażą się pomocne przy wyborze kierunku studiów.