Projekt: Kariera! - spotkanie z p. Klaudią Krawczyk

1
8 lutego 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Projekt - Kariera!", którego gościem była Pani Klaudia Krawczyk – absolwentka naszej szkoły, obecnie studentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów klas o profilu prawniczym.
Pani Klaudia szczegółowo opowiedziała o swojej uczelni i trybie studiów oraz przybliżyła, czym się na co dzień zajmuje. Spotkanie było o tyle ciekawe, że prócz zalet, mogliśmy usłyszeć także o wadach tego wyboru. Zaczerpnęliśmy wiedzy na temat realiów studiów prawniczych i warunków pracy oferowanej po ich ukończeniu. Zostaliśmy zaciekawieni przedstawioną perspektywą, ale przy okazji uprzedzeni o ciężkiej drodze, jaką należy pokonać, aby stać się dobrym i dobrze zarabiającym prawnikiem. Otrzymaliśmy również wiele praktycznych rad, które mogą się przydać wszystkim uczniom, nie tylko studentom prawa.
Pani Klaudia udzieliła odpowiedzi na zadane przez nas pytania, dotyczące także innych uczelni prawa w Polsce. Opisanie i porównanie przez nią niektórych znanych jej miejsc z pewnością może okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji o wyborze dalszego kształcenia.
Serdecznie dziękujemy!