Projekt: Kariera! - spotkanie z p. Konradem Janiszewskim

1
Dnia 2 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Projekt Kariera". Tym razem gościliśmy Pana Konrada Janiszewskiego - studenta kierunku geodezja i kartografia na Akademii Morskiej w Szczecinie. W spotkaniu wzięły udział klasy o profilu matematyczno-geograficznym.
Nasz gość wiele razy podkreślał, że "studia są po to, aby uczyć się dla siebie... pomijając zabawę". Ta cenna życiowa lekcja wzbogaciła nas o wiele ciekawostek dotyczących uczelni. Pan Konrad uprzedził nas, że idąc na studia musimy liczyć się z ciężką pracą, ale wszystko to jest konieczne do osiągnięcia sukcesów w przyszłości. Kilkakrotnie powtórzył, że tak naprawdę jeśli bardzo czegoś chcemy i dążymy do tego wytrwale - wszystko jest możliwe. Interesującą prezentację uzupełnił o swoje przemyślenia i doświadczenia związane z uczelnią. Opowiedział o jej funkcjonowaniu, prestiżu jaki niesie ze sobą jej ukończenie, dostępnych kierunkach, zajęciach dodatkowych i wielu możliwościach pracy, nie tylko na morzu, ale i na lądzie.
Uzyskaliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytania, a dodatkowo zostaliśmy zaopatrzeni w ulotki informacyjne o uczelni i rozmaite gadżety.