Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Krzysztofem Jaśkiewiczem

Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyku ,,Projekt: Kariera”. Gościliśmy pana Krzysztofa Jaśkiewicza, który ukończył studia na Politechnice Łódzkiej i posiada tytuł mgr. inż. elektroniki i i telekomunikacji.  W obecnej chwili pracuje jako programista w firmie Rndity sp. z o.o.
Na samym wstępie pan Krzysztof omówił prawidłową formę CV dla programisty -  zwrócił uwagę na doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów.  Nasz gość opowiedział o swoim wykształceniu. Podkreślał, że pozytywnym aspektem studiowania na kierunkach technicznych jest obecność zajęć w laboratoriach, to dzięki nim student zdobywa niezbędne doświadczenie praktyczne. Studia na politechnice mają za zadanie przede wszystkim pobudzić nas do myślenia oraz samorozwoju. Szybki postęp nowoczesnej technologii wymaga od osób pracujących w związanych z nią zawodach ciągłego dokształcania się i poszerzania swojej wiedzy. "Stanąć w miejscu to zacząć się cofać" trafnie powiedział nasz absolwent. W dalszej części spotkania nasz prelegent zaprezentował ścieżkę kariery w swoim zawodzie. Opowiedział o tym jak na co dzień wygląda praca programisty, przy czym obalił funkcjonujący stereotyp programisty – introwertyka. Zapewnił, że współpraca z ludźmi, dobra komunikacja oraz umiejętność porozumienia się z innymi to podstawy pracy programisty, która przy realizacji projektów często odbywa się w licznych zespołach.
Pan Krzysztof Jaśkiewicz szybko zyskał sympatię słuchaczy, dzięki dużej dawce poczucia humoru  spotkanie  przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze.