III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Marcelem Kozieniem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
„Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii”.
To słowa słynnego Svamiego Shivanandy, jednego ze słynnych hinduskich mędrców, ale taką samą dewizą życiową zdaje się również kierować pan Marcel Kozień - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, który ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej, pracujący obecnie jako Flutter Developer w firmie Holdapp.
Jego wystąpienie podczas XXVII spotkania z cyklu ,,Projekt: Kariera!”, które odbyło się w naszej szkole 12 kwietnia 2022 roku, składało się w głównej mierze z części praktycznej aniżeli samego wykładu. Prelegent w telegraficznym skrócie wprowadził uczniów z klas o profilu informatycznym w tajniki wiedzy o Flutterze - zestawie narzędzi programistycznych (SDK) przeznaczonych do tworzenia wieloplatformowych aplikacji, aby ostatecznie mogli oni w praktyce przekonać się, na czym polega korzystanie z nowej technologii Google’a i jak wiele satysfakcji wykonywanie zawodu programisty daje. Dla przyszłych informatyków było to niewątpliwie pełne inspiracji doświadczenie, dzięki któremu wielu uwierzy, iż można połączyć swoją pasję z 8-godzinną pracą zawodową.
 
powrót