III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Piotrem Kierskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Mury III LO często odwiedzają absolwenci - zwykle w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy po maturze. Później są kolejne etapy życia: studia, praca, rodzina i o swoim liceum zapomina się. Bywa, że wybierając szkołę średnią dla swojego dziecka, po 20 latach wraca się do "Trójki".
Są też przypadki wcale nierzadkie, kiedy w tzw. międzyczasie, mniej więcej po dekadzie, "Słowacki" wzywa i temu wezwaniu trudno się oprzeć. Z jednej strony jest sentyment do okresu wczesnej młodości, a obecnych uczniów postrzega się jak młodszych kolegów, z drugiej zaś strony, ma się cenny bagaż doświadczeń bardzo świeżych, którymi warto się podzielić. W ramach cyklicznych spotkań "Projekt: kariera!" uczniowie dwóch klas humanistycznych spotkali się z panem Piotrem Kierskim.
Nasz absolwent wiosną tego roku zdał egzamin sędziowski w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Wkrótce zacznie pracę jako asesor sądowy, a to już ostatnia prosta do mianowania na sędziego przez Prezydenta RP. Pan Piotr zachęcał uczniów do podjęcia studiów prawniczych, np. na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie sam studiował, wskazując na szeroki wachlarz możliwości po ich ukończeniu. Wyjaśniał różnice między zawodami prawniczymi z punktu widzenia osób je wykonujących: nie tylko czym się zajmują, ale także jakie są formy zatrudnienia, przywileje, ograniczenia, zarobki. Dużo miejsca poświęcił aplikacjom prawniczym, opowiadając na czym polegają, jak wyglądają egzaminy, jakie są koszty. Informacje przekazane uczniom były praktyczne i co najważniejsze z pierwszej ręki. 
powrót