III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Radosławem Piekarskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Dnia 17 grudnia br.  w ramach „Projektu: Kariera!” odbyło się spotkanie z absolwentem naszego liceum Panem Radosławem Piekarskim – obecnie studentem 4 roku marketingu i zarządzania na Newcastle University.
Prelegent opowiedział nam o korzyściach płynących ze studiowania na wybranych europejskich uczelniach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Dużo uwagi poświęcił na interesujący uczniów proces rekrutacji na uczenie w Wielkiej Brytanii. Podkreślał, iż bardzo ważnym elementem życia w Zjednoczonym Królestwie jest social life - czyli zrzeszanie się ludzi, poznawanie różnych kultur i łamanie barier pozornie dzielących ludzi.Zainteresowani mogli dowiedzieć się także o stażach w dużych korporacjach i możliwościach pracy nie tylko po ukończeniu studiowanego kierunku, ale już w trakcie nauki, czego przykładem może być zdobywanie doświadczenia zawodowego przez Pana Radosława w znanej firmie IBM. Znalezienie pracy po zakończonym toku nauki - jak mówi nasz absolwent - jest bardzo proste, a firmy najczęściej zgłaszają się same. Spotkanie z naszym gościem z pewnością zaciekawiło zebranych uczniów, dostarczyło praktycznej wiedzy i wskazówekdo dalszej nauki za granicą, a także skłoniło ich do refleksji na temat wyboru właśnie studiów zagranicznych. Nasz absolwent zapytany o plany na przyszłość, wyznał, iż po ukończonych studiach zamierza kontynuować karierę w Hiszpanii, bądź Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy za cenną lekcję i życzymy wielu sukcesów.
 
powrót