22 grudnia artyści pod kierownictwem opiekunów Samorządu Szkolnego wprowadzili społeczność III Liceum w świąteczny nastrój.
Liczna publiczność zobaczyła przedstawienie składające się z fragmentów utworu "Opowieść Wigilijna", nie obyło się również bez współnego kolędowania.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.
W dniach 15.12-17.12 w Bielsku Białej odbył się turniej finałowy Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski kadetek w tenise ziemnym.
W drużynie gospodyń - BKT Advantage Bielsko-Biała od kilku lat z sukcesami występuje nasza uczenninca Aleksandra Nadajewska.
Mateusz Kamecki IIB, Kacper Wawszczyk IIA, Eryk Zywert IIB zakwalifikowali się do II etapu XXX Olimpiady Filozoficznej.
Dnia 7.12.2017 r. odbył się szkolny etap konkursu TURBOLANDESKUNDE. Konkurs został  zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego i sprawdzał wiedzę uczniów na temat historii, geografii i kultury Niemiec.
19-12-2017

Szlachetna Paczka

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji Szlachetna Paczka.  Za zebraną kwotę 1026 zł zakupiona została pralka, ręczniki, koc, pościel, artykuły spożywcze, kosmetyki i artykuły chemiczne. Wszystkie podarunki zostały spakowane i przekazane w ubiegłą sobotę przez wolontariuszy.
Dnia 6 XII 2017 w Starostwie Powiatowym odbył się Turniej Mikołajkowy szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu w szachach.
Rywalizowało blisko 50 zawodników, z ośmiu szkół.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń III LO, Alexander Pastuszyński z klasy IIf zakwalifikował się do drugiego etapu 64 Olimpiady Chemicznej.
Dwie uczennice z naszej szkoły: Weronika Glejzer z klasy 3E i Dominika Kwiatosińska z klasy 3A zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady z Języka Niemieckiego.
13-12-2017

Od zesłańca do przywódcy. Józef Piłsudski na drodze do niepodległej Polski.
28 listopada 2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w budynku naszej szkoły trzydziestu jeden uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pod opieką swoich nauczycieli zgłosili się na konkursy z języka angielskiego oraz niemieckiego.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr