Antoni Karbowiak wyróżniony w Astrofotograficznym

Nasi uczniowie brali udział w Konkursie Astrofotograficznym, którego zadaniem było wykonanie i przesłanie fotografii związanej z astronomią. Konkurs zorganizowany został przez Klub Astronomiczny Almukantarat.

Wyróżnienie w tym konkursie, za wysoki poziom wykonanej pracy otrzymał Uczeń z klasy IIIC, Antoni Karbowiak. Jego fotografia przedstawiała uchwycone na jednym zdjęciu dwie „spadające gwiazdy”, które tak naprawdę były Perseidami. Pochodzą one od komety Swift-Tuttle, której okres obiegu wynosi 133 lata. Perseidy te przemierzały niebo na tle Drogi Mlecznej.

W konkursie brały również udział uczennice z klasy IB: Vanessa Sokołowska sfotografowała gwiazdozbiór Oriona, fragment gwiazdozbioru Wielkiego Psa oraz gwiazdozbiór Byka a Oliwia Powłoka kometę C/2020F 3.