Dzień Świętego Patryka

18 marca w III Liceum Ogólnokształcące im. J.Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim zrobiło się baaardzo zielono i koniczynkowo, a to za sprawą obchodów Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii.
Ten wyjątkowo radosny dzień od wielu lat celebrowany jest nie tylko na "zielonej wyspie", a także w wielu innych krajach, w których ważne budynki podświetlane są na zielono. W Polsce to Pałac Kultury i Nauki "staje się zielony" .
W naszym liceum uczniowie mogli poczuć charakter tego święta biorąc udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję irlandzkim pokoju zagadek, robiąc sobie kolorowe zdjęcia w irlandzkiej fotoramie, słuchając irlandzkiej muzyki ze szkolnego radiowęzła, jak również czytając ciekawostki na szkolnych korytarzach oraz angażując się w "irlandzkie lekcje", prowadzone przez naszych anglistów.
Organizatorem wydarzenia była p.Marzena Cisowska.
Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tego święta!!!