ERYK ZYWERT STYPENDYSTĄ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

ERYK ZYWERT, ABSOLWENT KLASY III B, ZOSTAŁ LAUREATEM STYPENDIUM NAUKOWEGO MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. BĘDĄC NAJWYŻEJ PUNKTOWANYM STYPENDYSTĄ REPREZENTUJĄCYM NAUKI HUMANISTYCZNIE, W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ ZAJĄŁ SZÓSTĄ POZYCJĘ WŚRÓD DZIEWIĘTNASTU NAJLEPSZYCH UCZNIÓW Z WOJEWÓDZTWA.
Uroczysta gala wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się we wtorek 21 maja w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wzięli w niej udział m.in. Wicemarszałek Województwa Grzegorz Wojciechowski, a także przedstawiciele łódzkiego środowiska akademickiego w osobach Rektora UŁ i Prorektorów PŁ, AM, ASP.
W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera dyplomy pamiątkowe wręczyła Iwona Koperska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa. Wyróżnienie to jest dla Eryka ukoronowaniem dotychczasowej aktywności naukowej i wspaniałym zwieńczeniem nauki w liceum.

Stypendium Marszałka jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień. Od trzynastu lat przyznawane jest uczniom odnoszącym znaczące sukcesy na polu nauki. Stanowi wyraz najwyższego uznania dla dotychczasowych osiągnieć laureata motywując do podejmowania nowych wyzwań. Uzyskane środki stypendyści przeznaczają na dalszy rozwój – szczególności na zakup specjalistycznej literatury naukowej, sprzętu komputerowego z oprogramowaniem czy opłacenie kursów językowych.

Gratulujemy Erykowi i życzymy mu wielu kolejnych sukcesów i nowych doświadczeń, którymi – jak sam podkreśla – chętnie będzie dzielił się z naszymi uczniami, wspierając ich i służąc im radą.