I i II miejsca w recytacji dla III LO!

DSC_0888
Wpisaliśmy się godnie w obchody Święta Niepodległości 11 Listopada w naszym mieście. W kościele O.O. Jezuitów odbył się Koncert Laureatów XVIII Konkursu Recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa, organizowanego przez Urząd Miasta, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej oraz kustosza Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.
Najlepsi recytatorzy spośród 78 uczestników konkursu przedstawili recytację tekstu wybranego spośród polskiej poezji niepodległościowej oraz współczesnej poezji patriotycznej.W gronie najlepszych spośród młodzieży piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych znalazły się:
OLIWIA ŁUBOWSKA uczennica klasy I a, która zajęła I MIEJSCE
JULIA SOKÓŁ uczennica klasy III a, która zajęła II MIEJSCE
ANNA DRUSZCZ z klasy I a oraz WIOLETTA WROŃSKA z klasy I c otrzymały WYRÓŻNIENIA, zaś MARTYNA KRASOŃ z klasy I e i KINGA KRAWCZYK z klasy I f zostały nagrodzone za udział w finale konkursu.

W przygotowaniach do konkursu wspierała uczennice pani Renata Hejniak.