Jesienne spotkania z filozofią

1
W dniach 14-16 września odbyły się w naszej szkole, już po raz drugi, spotkania z Jackiem Jarockim, doktorantem filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Absolwent naszej szkoły, finalista Olimpiady Filozoficznej, gościł rok temu w ramach „Projektu Kariera” i wyraził chęć współpracy w przyszłości.
„Jesienne spotkania z filozofią”  obejmowały wykłady i warsztaty w klasach IA, IIA, IIIA, IB, IIB, IIC w ramach lekcji języka polskiego i filozofii. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, a filozoficzne dysputy przeciągały się na przerwy i czas po lekcjach. Entuzjazm prowadzącego i zainteresowanie uczestników dają nadzieję na kolejne, owocne spotkanie.
Pan Jacek Jarocki zaproponował chętnym współpracę przy redagowaniu kwartalnika „Filozofuj” oraz zachęcał do udziału w Olimpiadzie Filozoficznej.