Jubileusz 60 lecia

DSC_0017
Dnia 21 października 2016 roku obchodzono  uroczysty  jubileusz  60 lecia istnienia III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uroczystości rozpoczęły się  mszą  świętą w kościele Serca Jezusowego w Piotrkowie Tryb., podczas, której  poświęcono nowy sztandar szkoły.
We  mszy świętej celebrowanej przez  proboszcza parafii i księży  absolwentów liceum  w osobach: księży Michała Podkomórki,  Michała Zimnego, Bolesława Dziurdzi, uczestniczyła Dyrekcja, Grono  Pedagogiczne, młodzież oraz  zaproszeni na jubileusz goście.
Po uroczystej mszy świętej i poświęceniu sztandaru dalsze uroczystości odbyły się w  budynku III  liceum w Piotrkowie Tryb. Rozpoczęła je uroczysta  akademia.
Na wstępie pani dyrektor mgr Joanna Szulc powitała zaproszonych gości w osobach:
v-ce Prezydent Andrzej Kacperek, Przewodniczący Rady  Miasta Marian Błaszczyński wraz z radnymi. Władze wyższych uczelni:
Prof. Dr hab. Piotr  Liberski – Dziekan Wydziału Fizyki Technicznej  Informatyki i Matematyki Stosowanej P Ł.
Prof.dr hab. Andrzej Felchner- - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UJK w Piotrkowie Tryb.
Dr  hab. Jacek Bonarek -  pracownik naukowy Wydziału Filologiczno Historycznego UJK w Piotrkowie Tryb.
Pani Anna Frymus – przedstawiciel  Kuratorium Oświaty w Piotrkowie  Tryb.
Byłych dyrektorów  liceum  p. Tadeusza Kwapisza, p. Janusza Warakomskiego, p. Jadwigi Kielian.
Pani Elżbieta Kaczmarek – Przewodnicząca  Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „ Solidarność ‘’ w Piotrkowie Tryb.
Pani Ewa Źiółkowska – Prezes ZNP w Piotrkowie Tryb.
Pan Waldemar Domarańczyk z żoną.
Naszych absolwentów,  przedstawicieli WODN w Piotrkowie Tryb.
Przedstawicielka Europejskiej Rodziny Szkół im. J. Słowackiego pani Elżbieta Kubik
Pan Marek Tomczyński- przedstawiciel najstarszego rocznika  absolwentów- pasjonata  historii naszej szkoły.
Pan Marek Mastalerz- Przewodniczący Rady Rodziców i członków  R R  Pani Urszula
Ratajczyk i Pani Aleksandra  Rozpędek.
Pan Grzegorz Kwapisz -  Przewodniczący Rady Szkoły.
Członkowie Rady Pedagogicznej , zebrani  absolwenci i młodzież.
Odczytano życzenia Pani Poseł Elżbiety Radziszewskiej.
Po oficjalnych powitaniach głos zabrała pani dyrektor przedstawiając dorobek naszej szkoły, a następnie zaproszeni goście w swoich przemówieniach wyrażali się bardzo ciepło o III liceum i składali jubileuszowe życzenia pełne wiary w dalszy rozwój szkoły.
Kolejnym ważnym elementem uroczystości było oficjalne otwarcie Szkolnego Ogrodu Marzeń, tworzonego wielkim wysiłkiem uczniów i opiekunek projektu   p.Izabeli Nowosielskiej i p. Ewy Ortyl przez kilka ostatnich lat. Proces powstawania ogrodu i jego  ewolucji zaprezentowała uczennica klasy II f  Karolina  Kluzowska.
Otworzono również uroczyście nowe boisko szkolne, które  udało się  stworzyć dzięki realizacji projektu w ramach Budżetu  Obywatelskiego w 2015 roku o który zabiegali nauczyciele wychowania fizycznego p. Sylwia Bednarek i p. Krzysztof Just. Wreszcie  przyszedł czas  na prezentację kolejnej części publikacji „Z kronik III L O im. Juliusza Słowackiego  w Piotrkowie Tryb „ Dokonał jej  autor p. Maciej Pawłowski, dziękując przy okazji wszystkim, którzy  przyczynili  się do  powstania tego dzieła. W swoich wspomnieniach szczególne miejsce poświęcił tym absolwentom, którzy mieli ogromny wkład w życie szkoły, a których nie ma już wśród nas. Po tym wzruszającym wystąpieniu swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej  szkoły, prezentując spektakl „Z tęczy wyszła” oparty  na poemacie patrona szkoły J. Słowackiego pt. „W Szwajcarii”. Połączenie słowa z muzyką i tańcem zrobiło na zebranych duże wrażenie, nagrodzone owacją na stojąco. Nad przygotowaniem spektaklu czuwały p. Renata Hejniak i p.  Teresa Korga-Samborska. Wreszcie przyszedł czas na mniej formalną część uroczystości. Przybyli  goście zostali zaproszeni na poczęstunek do świetlicy szkolnej oraz na  spotkania w węższych, klasowych gronach w  salach lekcyjnych. Była to okazja do spotkań z dawnymi  nauczycielami oraz  rozmów i  wspomnień z czasów szkolnych.
Uroczystość jubileuszu 60-lecia szkoły była jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu  bieżącego roku szkolnego. Jej przygotowanie wymagało wielu wysiłków i zabiegów, wszystko jednak wspaniale się udało. Wszyscy goście mogli  ponownie poczuć  atmosferę III LO.
Na fotorelację zapraszamy do galerii artykułu.