Koncert Niepodległościowy w Filharmonii Łódzkiej z udziałem naszych uczniów

plakat
W dniu 10 listopada 2016 roku w Filharmonii Łódzkiej  podziwialiśmy szczególny koncert. Przed nim miał miejsce występ w foyer młodzieżowej Orkiestry Dętej z Uniejowa a po powitaniach uczestników i gości wystąpiła z rewelacyjnie przygotowanym programem Schola Dzieciąco - Młodzieżowa Parafii Podwyższenia Krzyża z Moszczenicy (także z udziałem uczniów III LO w Piotrkowie – Emilii Sobali, Dominiki Kuchty, Jakuba Janczaka). Kierownikiem muzycznym Scholi jest absolwent III LO  Pan Robert Bykowski

Schola zaprezentowała niezwykle profesjonalnie i z pełną ekspresją znakomicie dobrane i zaaranżowane utwory: Hymn do miłości ojczyzny – słowa Ignacy Krasicki, muz. Wojciech Sowiński; Taki kraj – słowa i muzyka Jan Pietrzak; Nie w każdym domu taka radość – słowa Jerzy Bekker, muz. Jacek Szczygieł; Biały krzyż - słowa Janusz Kondratowicz, muz. Krzysztof Klenczon;Wiernie iść - Hymn 5. Brygady Wileńskiej AK – na melodię Piechoty (Leona Łuskino); Marsz I Brygady – słowa Andrzej Hałasiński, Tadeusz Biernacki, muz. Andrzej Brzuchal-Sikorski  - marsz ten zespół wykonał wraz z solistą Teatru Wielkiego w Łodzi Panem Grzegorzem Szostakiem (bas).
Po przerwie  wystąpili wspaniali artyści operowi klasy europejskiej:  Grzegorz Szostak – bas, (oraz gościnnie) światowej sławy bas - Romuald Tesarowicz i Danuta Antoszewska –  akompaniująca na fortepianie, śpiewając: „Arię Skołuby” z opery Straszny dwór S. Moniuszki, pieśni i piosenki patriotyczne a wśród nich rewelacyjne wykonanie pieśni Stanisława Moniuszki Stary Kapral, wiązanki pieśni legionowych; utwory wykonywane solo i w duecie. Koncert organizowany dzięki pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Stanowił prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki.
Gratulujemy świetnego występu!