III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

"Lekcje z ZUS" – projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Dnia 3 listopada uczniowie klas drugich uczestniczyli w projekcie "Lekcje z ZUS" organizowanym w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Z tej okazji gościliśmy w szkole koordynatorkę do spraw komunikacji społecznej i edukacji w ZUS panią MartęMarkun, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania Zakladu Ubezpieczeń Społecznych.
W ramach tego projektu kształtowana jest świadomość młodzieży na temat ubezpieczeń społecznych, ucząc przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.  Lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży, a zorganizowane zostały przez panią Annę Krzysztofik i panią AgnieszkęKopertowską.
powrót