Mateusz Zielonka w gronie finalistów etapu okręgowego XLIII Olimpiady Historycznej w Łodzi

mateusz
Mateusz Zielonka znalazł się w finale etapu okręgowego Olimpiady Historycznej w Łodzi. Jego specjalność to oczywiście historia najnowsza.
Rewelacyjnie wypadł zwłaszcza w etapie ustnym uzyskując jeden z najlepszych wyników. Lokuje go to w gronie 10 najlepszych uczestników tego etapu (startowało ponad 100 osób), których nazwiska Komitet Okręgowy zgłosił do Komitetu Głównego. Występ Mateusza w etapie ogólnopolskim może nastąpić po weryfikacji przez Komitet Główny i porównaniu wyników uzyskanych w pozostałych okręgach. Tych wyników na razie nie znamy. Z nadzieją oczekujemy komunikatu w tej sprawie.Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Zainspirowanych tym przykładem odsyłamy do strony http://pth.net.pl/ gdzie można zapoznać się z zasadami Olimpiady. Liczymy  też,że lepiej powiedzie się w następnym roku innym naszym tegorocznym reprezentantom a byli nimi: Bartłomiej Grzegorczyk i Tomasz Pietrusiewicz.
P.S  Życzymy też powodzenia reprezentantowi I LO w Piotrkowie Wojtkowi Aleksandrowiczowi, który również znalazł w gronie najlepszych uczestników tegorocznego etapu okręgowego. Piotrków górą!